Wydłużenie terminu składania wniosków

Termin składnia wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności w ramach PROW został wydłużony. Decyzja ta jest wynikiem trudnych warunków ekonomicznych.
Możliwość prowadzenia produkcji na ugorach przyczyni się w tym roku do zwiększenia areału roślin jarych, w tym zbóż. Zdjęcie: Panek

Trwa składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego). Dzisiaj pojawił się oficjalny komunikat o przedłużeniu naboru o 2 tygodnie, tj. do 31 maja 2022 r.

Trudne warunki ekonomiczne

Decyzja ta jest wynikiem trudnych warunków ekonomicznych, wywołanych dużym wzrostem kosztów prowadzenia działalności rolniczej – informuje resort rolnictwa.

Również zmiany do tych wniosków można składać dłużej, bo do 15 czerwca 2022 r. Stosowne rozporządzenie zostało podpisane i oczekuje na publikację.

Wnioski będzie można składać również do 25 dni kalendarzowych po terminie, tj. do 27 czerwca 2022 r. (ponieważ 25-26 czerwca przypadają w sobotę i niedzielę). Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 1 czerwca 2022 r., płatność będzie zmniejszona o 1% należnej kwoty.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.