Umowa ADOB z Nouryon

Firma ADOB informuje, że została podpisana przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów firmy. Nabywcą jest globalny gigant w dziedzinie chemii specjalistycznej.
To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju – Adam Nawrocki. Zdjęcie: Panek

Poznańska firma ADOB zaliczana jest do wiodących producentów nawozów dolistnych w Polsce. Jest też ich znaczącym eksporterem do ponad 80 krajów na świecie. W swojej ofercie posiada nawozy jedno- i wieloskładnikowe, płynne, krystaliczne oraz mikrogranulowane, przeznaczone do stosowania w uprawach rolniczych i ogrodniczych. Produkuje też chelaty mikroelementowe, saletrę wapniową, azotan magnezu oraz siarczanu magnezu. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne: w Poznaniu i Wrocławiu – Złotnikach i zatrudnia ponad 400 pracowników.

Firmy podpisały umowę

Ostatnio firma ADOB w komunikacie prasowym poinformowała o podpisaniu przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży swoich udziałów. Nabywcą jest Nouryon – wywodzący się z Holandii globalny gigant w dziedzinie chemii specjalistycznej.

– To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju. Cieszę się na możliwość wsparcia połączonej firmy w jej działaniach w nadchodzących miesiącach.

Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB

Warto pamiętać, że firma Nouryon jest globalnym koncernem w dziedzinie chemii specjalistycznej. Działa w ponad 80 krajach świata, oferując szerokie portfolio wiodących marek w swoich branżach. Wśród nich można znaleźć produkty przeznaczone do codziennego użytku, jak np. środki higieny osobistej, środki czystości, farby i powłoki, a także środki do produkcji rolnej i żywności, farmaceutyki oraz materiały budowlane. Zatrudnia ponad 7650 pracowników.

– Dzięki silnemu naciskowi na technologię i innowacje obejmujące biodegradowalne mikroelementy, nawozy specjalistyczne i marki własne, możliwości ADOB są doskonałym uzupełnieniem istniejących możliwości Nouryon w zakresie odżywiania roślin.

Larry Ryan, wiceprezes wykonawczy i prezes regionu Ameryka w Nouryon
Transakcja jeszcze w tym roku

Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona jeszcze w 2022 r. Warunkiem jest uzyskanie wymaganych zgód i spełnienie warunków zamknięcia. Szczegółowe warunki umowy, a zwłaszcza finansowe, na razie nie zostały ujawnione.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.