Corteva skupuje potencjał

Amerykański koncern Corteva Agriscience kupuje hiszpańską firmę biotechnologiczną Symborg. Dzięki temu chce się stać liderem rynku bioproduktów w sektorze rolniczym.
Koncerny chemiczne widzą wielką przyszłość przed środkami biologicznymi i starają się jak najszybciej opanować ten rynek.  Zdjęcie: Dreczka

Firma Symborg jest ekspertem w dziedzinie technologii mikrobiologicznych. Swoją siedzibę ma w Murcji (Hiszpania). W branży ekologicznej jest bardzo rozpoznawalna. Posiada zróżnicowaną ofertę rozwiązań i silnie rozwija się w kierunku rozwiązań biologicznych w ochronie roślin. Jej pracownicy mają dogłębną wiedzę techniczną i doświadczenie w rozwijaniu popytu.

Koncerny stać na wszystko

Niestety, z małymi i średnimi firmami, które wykazują dużą innowacyjność coraz częściej jest tak, że zaczynają się nimi interesować wielkie koncerny. Firma Symborg spodobała się amerykańskiej Cortevie, która wie, że czasy świetności chemii w rolnictwie powoli mijają. Zatem trzeba do swojego portfolio wprowadzać produkty biologiczne, bo niebawem będą one najlepiej się sprzedawać. Dzięki temu koncern wkroczy do nowej rzeczywistości, utrzymując płynność swoich obrotów.

Obie firmy współpracowały już wcześniej w ramach umowy dystrybucyjnej, która obejmowała sprzedaż produktów biologicznych UtrishaN i BlueN. Ich zadaniem jest optymalizacja dostępności składników pokarmowych dla roślin, a w zasadzie tylko azotu. Oba są pochodzenia naturalnego i mają umożliwiać roślinom wiązanie azotu z powietrza oraz udostępnianie go roślinom. Jednak proces ten nie odbywa się w taki sposób, jak symbioza bakterii z rodzaju Rhizobium z roślinami bobowatymi.

Kluczowy element portfolio

Przejęcie podlega zwyczajowym warunkom kupna. Po zamknięciu transakcji biura firmy Symborg w Murcji oraz jej filie w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Peru, Chile, Brazylii, Francji, Turcji, Chinach i Australii, staną się kluczowymi elementami portfolio Corteva Biologicals. Warunki finansowe tej umowy nie zostały ujawnione.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.