Agrochem Puławy zmienił cennik nawozów wieloskładnikowych

Zaledwie po 2 tygodniach od ostatniej korekty cenników nawozów mineralnych, Agrochem Puławy znów dokonał zmian. Tym razem samych wieloskładnikowych.
Ostatnia podwyżka cen nawozów z Grupy Azoty dotyczyła wieloskładnikowych.

Można odnieść wrażenie, że w ostatnich miesiącach nic nie zmienia się częściej, niż cenniki nawozów mineralnych. Jeszcze przed dwoma tygodniami informowaliśmy, że wreszcie ceny nawozów zaczęły spadać. Teraz Agrochem Puławy dokonał korekty cennika nawozów wieloskładnikowych w górę. Ciekawe, ile to ma wspólnego z ogłoszonym niedawno programem dopłat do zakupu nawozów mineralnych?

Cennik wyłącznie "orientacyjny"

Poniżej publikujemy cennik nawozów azotowych Agrochem Puławy z 15 kwietnia oraz nawozów wieloskładnikowych z 29 kwietnia br. (okresowa stawka VAT 0%). Warto pamiętać, że podawane ceny z dostawą dotyczą tzw. wysyłek całosamochodowych (24 t). Dystrybutor zastrzega, że jego upubliczniona oferta ma charakter informacyjny, a zamówienie i ostateczne warunki sprzedaży muszą być jeszcze przez niego potwierdzone.

Tuż po wstrzymaniu dostaw gazu ziemnego z Rosji, Grupa Azoty w specjalnym oświadczeniu zapewniała, że produkcja nawozów mineralnych jest prowadzona na zaplanowanym poziomie, a spółki mają przygotowane plany i scenariusze operacyjne na wypadek zakłóceń lub ograniczeń dostaw. Tymczasem w ciągu zaledwie jednego dnia od pojawienia się tej informacji, dystrybutorzy podnieśli ceny nawozów o 100-200 zł/t.

Warto pamiętać, że Agrochem Puławy jest autoryzowanym dystrybutorem dominującej na naszym rynku Grupy Azoty. Spółka ta od kilku miesięcy publikuje cennik sprzedawanych przez siebie nawozów azotowych i wieloskładnikowych, który z założenia aktualizuje pod koniec każdego miesiąca.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.