Ceny nawozów wreszcie zaczęły spadać

Kryzys nawozowy od kilku miesięcy komplikuje rolnikom plany nawożenia. Dzisiaj Agrochem Puławy opublikował nowy cennik nawozów azotowych i wieloskładnikowych.
Cieszy fakt, że ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych wreszcie zaczęły spadać. Zdjęcie: Panek

To kolejna w tym roku publikacja cennika nawozów przez Agrochem Puławy, który jest autoryzowanym dystrybutorem dominującej na naszym rynku Grupy Azoty. Spółka ta chce uchodzić za dostawcę prowadzącego przejrzystą politykę cenową. Od kilku miesięcy publikuje cennik sprzedawanych przez siebie nawozów azotowych i wieloskładnikowych, który z założenia aktualizuje pod koniec każdego miesiąca.

Ceny nawozów wreszcie nieco w dół

Poniżej publikujemy cennik Agrochem Puławy z 15 kwietnia 2022 r. (okresowa stawka VAT 0%). Warto pamiętać, że podawane ceny z dostawą dotyczą tzw. wysyłek całosamochodowych (24 t). Mimo wszystko dystrybutor zastrzega, że jego upubliczniona oferta ma charakter informacyjny, a zamówienie i ostateczne warunki sprzedaży muszą być jeszcze przez niego potwierdzone.

Cieszy fakt, że ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych wreszcie zaczęły spadać. Natomiast zaskakujący jest termin korekty cennika. Co ciekawe, pomimo ogromnego kryzysu nawozowego, w ostatnim tygodniu pojawił się komunikat, w którym Bałtycka Baza Masowa w Porcie Gdynia donosiła o gigantycznej ilości nawozów wyprodukowanych przez Grupę Azoty, które przeładowano na statek płynący na Litwę. Taki eksport w obecnej sytuacji raczej nie poprawia ani dostępności nawozów dla polskich rolników, ani nie przyczynia się do obniżenia kosmicznych cen.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.