Trzy nowe odmiany kukurydzy od Bayera

Sporo kukurydzy stoi jeszcze na polach, a już firmy nasienne rozpoczęły sprzedaż nasion na kolejny sezon. Jest to też okazja do wprowadzenia na rynek nowych odmian.
Nowe mieszańce kukurydzy oferowane przez firmę Bayer wytwarzają kolbę o zmiennym pokroju – typu flex.  Zdjęcie: Dreczka

Oferta odmian kukurydzy firmy Bayer na nadchodzący sezon wzbogaciła się o 3 nowości. Każda z nich należy do innej grupy wczesności. Toteż nie wszystkie są przydatne do uprawy w całym kraju. Zaprezentowane odmiany nie są jeszcze zarejestrowane w Polsce i dlatego ich opisy nie pochodzą z krajowej instytucji rejestrującej.

  • DKC 3079 (2018 Włochy) SC, wczesna, FAO 220-230. Potencjał plonowania na ziarno bardzo wysoki. Bardzo dobry wigor początkowy i tolerancja na wiosenne chłody. Rośliny wysokie o silnym systemie korzeniowym, mocnych łodygach i dobrej tolerancji na wyleganie. Zdrowotność wysoka i dobry efekt stay green. Ziarno typu dent. Bardzo szybko oddaje wodę w końcowej fazie dojrzewania. Przewidziana do uprawy w całej Polsce;
  • DKC 3609 (2020 Francja, Ukraina) SC, średnio wczesna, FAO 250-260. Potencjał plonowania na ziarno bardzo wysoki. Bardzo dobra tolerancja na wiosenne chłody. Silny system korzeniowy. Rośliny średniowysokie, o nisko osadzonych kolbach i bardzo wysokiej tolerancji na wyleganie. Kolby typu flex, a ziarno typu dent, o dużej MTZ. Zalecana obsada siewu wynosi 8,5 szt./m2. W stanowiskach z dużym ryzykiem suszy obsadę zmniejszyć do 7,5 szt./m2. Przewidziana do uprawy na większości obszaru Polski za wyjątkiem pasa północnego;
  • DKC 3888 (2019 Francja, Ukraina, Włochy) SC, średnio późna, FAO 270. Potencjał plonowania na ziarno bardzo wysoki. Bardzo dobry wigor początkowy i tolerancja na wiosenne chłody. Rośliny średnio wysokie, z nisko osadzonymi kolbami oraz bardzo wysokiej tolerancji na wyleganie łodygowe i korzeniowe. Kolby typu flex, ziarno typu dent. Zalecana obsada siewu wynosi 8,5 szt./m2. W stanowiskach z dużym ryzykiem suszy obsadę zmniejszyć do 7,5 szt./m2. Przewidziana do uprawy w południowej części Polski.
© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.