Nowa linia nawozów z Grupy Azoty

Nazwę Fosfarm nadano nowej linii nawozów NPK, którą wprowadza na rynek gdańska spółka GA Fosfory. Mają być nowoczesne i przyjazne dla środowiska.
Nowe nawozy będą dostępne w opakowaniach typu big bag 500 kg oraz w workach 50 kg na palecie.

Rozbudowa oferty produktowej niemal zbiegła się w czasie ze zmianą nazwy spółki. Otóż Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory będą teraz funkcjonować jako Grupa Azoty Fosfory. Celem tej zmiany jest pełna integracja spółki z Grupą Azoty oraz wykorzystanie siły marki do zwiększenia przychodów ze sprzedaży.

Producent deklaruje, że nawozy wieloskładnikowe Fosfarm są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym. Wzbogacone są w wapń, magnez, siarkę oraz mikroskładniki, tj. miedź i cynk. Co ważne, zawarty w nich fosfor, a także wapń, magnez i mikroskładniki, pochodzą z zasobów odnawialnych.

– Konsekwentnie wspieramy rolników w osiąganiu ich celów produkcyjnych. Wprowadzane przez nas nowe formuły nawozów umożliwiają im dostosowywanie się do obowiązujących przepisów oraz wymogów środowiskowych. Nowa linia produktów jest dowodem na wprowadzanie na rynek przez Grupę Azoty innowacyjnych produktów, zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty

Jako pierwsze już w marcu br. pojawią się w sprzedaży dwa produkty: Fosfarm 4-10-15 oraz Fosfarm 4-8-21. Ich skład chemiczny przedstawia się następująco:

  • Fosfarm 4-10-15: 4% N w formie amonowej, 10% P2O5, 15% K2O, 6% CaO i 12% SO3;
  • Fosfarm 4-8-21: 4% N w formie amonowej, 8% P2O5, 21% K2O, 5% CaO i 12% SO3.

– Tworząc linię Fosfarm naszym celem było racjonalne i efektywne wykorzystanie składników pokarmowych zawartych w nawozach. Chcieliśmy uzyskać optymalny i dobry jakościowo plon, ograniczając jednocześnie zanieczyszczenie i chroniąc potencjał produkcyjny środowiska. Ten cel był możliwy do osiągnięcia m.in. dzięki współpracy w ramach całego segmentu Agro Grupy Azoty. Kolejny krok, jakim jest pełny rebranding, z pewnością pozwoli nam wykorzystać możliwości, jakie daje nam to, że jesteśmy częścią Grupy Azoty.

Wojciech Dawidziuk, prezes zarządu Grupy Azoty Fosfory

Nowe nawozy będą dostępne w opakowaniach typu big bag 500 kg oraz w workach 50 kg na palecie. Grupa Azoty zapowiada, że w ramach rozwoju linii będzie opracowywać kolejne formuły nawozowe.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.