Euralis + Caussade = Lidea

Założyciele firmy Lidea są przekonani o tym, że uda im się szybko osiągnąć pozycję lidera na rynku materiału siewnego roślin uprawnych we Francji i Europie.
Efektem wielomiesięcznego procesu łączenia spółek Euralis i Caussade jest nowa firma hodowlano-nasienna Lidea.

Dziś wystartowała fuzja dwóch europejskich firm hodowlano-nasiennych francuskiego pochodzenia – Euralis Semences i Caussade Semences Group. Z ich połączenia powstał nowy podmiot, który przyjął nazwę Lidea. Efekt połączenia kapitałów stawia tę nową spółkę wśród 10 największych firm na świecie, zajmujących się hodowlą odmian roślin uprawnych oraz produkcją materiału siewnego. Będzie zatrudniała ponad 2000 pracowników i generowała obrót 350 mln € rocznie.

Idea połączenia zrodziła się ze świadomości podobieństw obu firm i ma wiele celów na bardzo konkurencyjnym rynku rolniczym. Po pierwsze, pozwoli nowemu podmiotowi osiągnąć pożądaną wielkość – odpowiadającą innym firmom z branży, które połączyły się w ostatnich latach. Po drugie, daje okazję do nasilenia inwestycji przemysłowych i badawczych, niezbędnych do rozwoju hodowli, których wartość ma sięgać 30 mln € rocznie. Poza tym to także szansa rozwoju na istniejących i nowych rynkach. Nowy podmiot będzie oferował rolnikom szeroką gamę odmian wyhodowanych przez obu swoich założycieli. Grupę kluczowych upraw tworzą: kukurydza, zboża, rzepak, słonecznik, soja, rośliny strączkowe i pastewne, a także sorgo.

Z większym zasięgiem geograficznym, znacznym udziałem w rynku i możliwością bycia solidnym partnerem dla swoich klientów, Lidea chce się stać jednym z kluczowych graczy na międzynarodowym rynku rolnym. Wyzwania, którym trzeba sprostać, są liczne i ekscytujące. Kreują pozytywną energię i są źródłem motywacji dla naszego zespołu.

Pierre Flye Sainte-Marie, dyrektor generalny Lidea

Jesteśmy przekonani co do sukcesu nowej firmy. Mamy wszystko, co jest potrzebne. Jesteśmy blisko klientów, mamy kreatywny zespół, gotowy do efektywnej współpracy i potrafimy działać doskonale.

Pierre Pages, prezes zarządu Lidea
© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.