Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen

Bio-Lider to nowa spółka, która dziś oficjalnie wchodzi na rynek. Oferuje ona blisko 30 preparatów biologicznych, w większości opartych o pożyteczne mikroorganizmy – bakterie i grzyby.
Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby rynku i wpisują się w założenia polityki Zielonego Ładu – Jarosław Peczka.

Z uwagi na pandemię nie było jak uczcić jubileuszu 30-lecia działalności Bio-Gen, więc postanowiliśmy to zrobić w niezwykły sposób. Otóż nawiązaliśmy strategiczną współpracę i razem z najlepszym piłkarzem Robertem Lewandowskim założyliśmy nową spółkę Bio-Lider, a dystrybucję powierzyliśmy głównie firmie ProCam. Chcieliśmy połączyć siły, aby razem iść do przodu i nam się to udało.

Jarosław Peczka, współwłaściciel spółek Bio-Gen i Bio-Lider

Warto pamiętać, że Bio-Gen to firma biotechnologiczna, która zajmuje się produkcją biopreparatów wytwarzanych na bazie namnażanych i utrwalanych przez siebie mikroorganizmów. Nie bazuje na genetycznie zmodyfikowanych organizmach. Tworzy też preparaty dla roślin i gleby, probiotyki oraz bioutylizatory. Obok działalności produkcyjnej i wdrożeniowej realizuje też prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk biologicznych, weterynaryjnych, rolniczych i leśnych.

Zdaniem założycieli, wprowadzana na rynek nowa marka jest odpowiedzią na potrzeby rynku oraz wpisuje się w założenia narzuconej przez Komisję Europejską polityki Zielonego Ładu. Ma po części wypełniać lukę powstałą w wyniku wycofywania kolejnych substancji czynnych z ochrony roślin w Unii Europejskiej. Natomiast rolnikom ma dać alternatywę, która pozwoli zachować wydajność i efektywność, a jednocześnie być przyjazna dla środowiska.

– Staram się dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i wspierać głównie te branże, które mają realny wpływ na nasze codzienne życie. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii i biopreparatów. Tkwi w nich ogromny potencjał, a kwestia ochrony środowiska jest ważna dla nas wszystkich. Dlatego myślę, że biotechnologia to przyszłość, a w przyszłość warto inwestować.

Robert Lewandowski, piłkarz reprezentacji Polski

Oferta „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen” aktualnie obejmuje blisko 30 preparatów. W większości są to produkty biologiczne, oparte o pożyteczne mikroorganizmy – bakterie i grzyby. Natomiast plany rozwoju spółki zakładają m.in. wprowadzanie nowych produktów i rozwiązań, wejście w nowe segmenty rynku (leśnictwo, zieleń miejska) oraz ekspansję na rynki zagraniczne.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.