Ceny nawozów w Agrochem znowu w górę

Agrochem Puławy, autoryzowany dystrybutor Grupy Azoty, 27 lipca ponownie dokonał zmian cenników nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Niestety, ceny poszły w górę.
Niektóre nawozy azotowe zdrożały nawet o kilkaset zł/t, np. RSM. Zdjęcie: Panek

Agrochem Puławy – autoryzowany dystrybutor dominującej na naszym rynku Grupy Azoty – pod koniec lipca znów zaktualizował cenniki nawozów mineralnych. Niestety, nastąpiła podwyżka, która objęła zarówno nawozy azotowe, jak i wieloskładnikowe. Jednak to azotowe zdrożały bardziej, bo nawet o kilkaset zł/t. Co więcej, asortyment jest mocno okrojony. Trudno w nim doszukać się mocznika czy fosforanu amonu, nie wspominając o czystym potasie.

Poniżej publikujemy cenniki nawozów azotowych oraz wieloskładnikowych Agrochem Puławy z 27 lipca br. Ciągle obowiązuje okresowo zmniejszona stawka VAT 0%. Ceny z dostawą dotyczą tzw. wysyłek całosamochodowych (24 t). Dystrybutor zastrzega, że jego upubliczniona oferta ma charakter informacyjny, a zamówienie i ostateczne warunki sprzedaży muszą być jeszcze przez niego potwierdzone.

Warto pamiętać, że Agrochem Puławy od kilku miesięcy publikuje cennik sprzedawanych przez siebie nawozów azotowych i wieloskładnikowych, który z założenia aktualizuje pod koniec każdego miesiąca. Można przypuszczać, że polityka cenowa tej Spółki stanowi punkt odniesienia dla innych podmiotów handlujących nawozami.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.