Agrochem publikuje nowe cenniki nawozów

To druga zmiana cennika nawozów azotowych w tym tygodniu! We wtorek zdrożał mocznik, a dzisiaj potaniały niektóre nawozy azotowe i wieloskładnikowe. Są też podwyżki.
Sezon wegetacyjny ruszył na dobre i nawozy startowe praktycznie są już rozsiane.

Agrochem Puławy – autoryzowany dystrybutor dominującej na naszym rynku Grupy Azoty – znowu aktualizuje na swojej stronie internetowej cenniki nawozów mineralnych. Podczas ostatniej zmiany, tj. we wtorek 14 marca br. podrożał tylko mocznik. Dzisiaj, czyli zaledwie 3 dni później, znowu są zmiany. Wbrew komunikacji Grupy Azoty o "znaczących obniżkach", część asortymentu podrożała.

Tym razem staniały nawozy azotowe, oczywiście za wyjątkiem mocznika. I tak saletra amonowa 34,4% N staniała z 2920 zł netto/t na 2310 zł netto/t, Saletrosan 26 Plus z 2615 zł netto/t na 1945 zł netto/t, a RSM 30% z 2440 zł netto/t na 1855 zł netto/t. Powodem jest dalsze obniżanie się cen gazu.

Pojawił się też nowy cennik nawozów wieloskładnikowych. Ceny Polifosek rzeczywiście są niższe niż w grudniowym cenniku, np. Polifoska 6 staniała z 4425 zł netto/t na 3885 zł netto/t. Natomiast ceny pozostałych nawozów wieloskładnikowych wzrosły. I tak superfosfat wzbogacony podrożał z 3785 zł netto/t do 3835 zł netto/t, a Holist agro PK 15-30 z 3650 zł netto/t do 3700 zł netto/t.

Poniżej publikujemy cenniki nawozów azotowych i wieloskładnikowych Agrochem Puławy, które obowiązują od 17 marca br. Są to ceny netto z dostawą i dotyczą tzw. wysyłek całosamochodowych (24 t). Dystrybutor zastrzega, że jego upubliczniona oferta ma charakter informacyjny, a zamówienie i ostateczne warunki sprzedaży muszą być jeszcze przez niego potwierdzone.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.