Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego 2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaktualizowała dane dotyczące średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w poszczególnych województwach w 2020 r.

Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju w 2020 r. wynosi 11,04 ha – ogłosiła 29 września br. Agencja. Natomiast występują duże różnice pod tym względem w województwach (tabela). Prezentowane wyliczenia bazują na danych zadeklarowanych przez rolników we wnioskach o przyznanie płatności obszarowych za 2020 r.

Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w poszczególnych województwach (ha)

Województwo201820192020
Dolnośląskie16,7217,1017,29
Kujawsko-Pomorskie16,1416,4316,58
Lubelskie7,867,937,98
Lubuskie21,5221,9022,29
Łódzkie7,847,927,98
Małopolskie4,104,134,16
Mazowieckie8,688,758,77
Opolskie18,6919,0219,16
Podkarpackie4,834,904,94
Podlaskie12,4412,5112,55
Pomorskie19,4219,5819,62
Śląskie7,858,028,14
Świętokrzyskie5,775,825,88
Warmińsko-Mazurskie23,0523,2523,25
Wielkopolskie13,7413,9914,09
Zachodniopomorskie30,7831,4431,75
Średnio10,8110,9511,04

Podstawa prawna:

Ustawa z 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (DzU z 2018 r., poz. 1312)

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.