Rekordowa kolba kukurydzy spod Torunia

Odmiany kukurydzy cechują się różnorodnością pod względem wyglądu i wielkości kolb. Tę właściwość wykorzystano w konkursie „Zmierz kolbę”. Zobacz, kto zwyciężył.
Dorodne kolby kukurydzy wyrosłe na polu Romualda Wiśniewskiego (w czapce) ze Sławkowa k. Torunia mają prawie 22 cm obwodu.

Firma IGP Polska właśnie wyłoniła zwycięzcę drugiej edycji konkursu „Zmierz kolbę”. Przypominamy, że był on skierowany do producentów rolnych, uprawiających w bieżącym sezonie odmiany kukurydzy z oferty Premium tego dostawcy nasion. Aby wziąć udział w konkursie, należało zmierzyć obwód kolby kukurydzy w najgrubszym miejscu, bez liści okrywowych, z dokładnością do 1 miejsca po przecinku i wykonać zdjęcie dokumentujące ten pomiar. Kolejnym krokiem było wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Ta sama odmiana... i powiat

Spośród nadesłanych i potwierdzonych zgłoszeń najlepszy wynik uzyskał Romuald Wiśniewski ze Sławkowa k. Torunia (Kujawsko-Pomorskie). Zatem to on został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Zmierz Kolbę”. Na plantacji odmiany Kokuna rolnik odszukał roślinę kukurydzy, której kolba w obwodzie miała aż 21,70 cm. Tym samym zgarnął główną nagrodę w postaci wózka warsztatowego marki Class wraz z wyposażeniem o wartości 6 tys. zł brutto.

Co ciekawe, ubiegłoroczny laureat – Rafał Cybula – prowadzi gospodarstwo w tym samym powiecie, we wsi Szerokopas. Przed rokiem zwycięska kolba wykształcona na plantacji Kokuny była w obwodzie jeszcze o 1 cm grubsza – 22,70 cm.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.