Nawóz ze srebrem na osłabione zboża

Zawierający nanosrebro nawóz dolistny SILVERPLANT ma właściwości biobójcze. Stwarza on niekorzystne warunki do rozwoju sprawców chorób grzybowych i bakteryjnych zbóż.
Nawóz srebrowy SILVERPLANT może być stosowany w zbożach wystawionych na ataki chorób grzybowych i działanie niskiej temperatury.  Zdjęcie: Dreczka

Wskutek panującego właśnie ochłodzenia i nocnych przymrozków rośliny uprawne mogą doznać osłabienia kondycji, a także uszkodzeń tkanek. Poprawa ich stanu będzie wymagała działań ze strony rolników. W przypadku zbóż, gdzie obecnie prowadzi się liczne zabiegi zwalczania chorób i skracania, warto także uwzględnić dolistne dokarmianie mikroskładnikami oraz pierwiastkami korzystnie wpływającymi na rozwój roślin.

Zboża wymagają wsparcia

Na pobudzenie procesów fizjologicznych roślin, a zwłaszcza odżywiania i uruchamiania mechanizmów obronnych, wpływa nawóz SILVERPLANT. W jego składzie znajduje się nanosrebro, które ogranicza działanie czynników sprzyjających porażeniu roślin chorobami. Warto pamiętać, że jednym ze skutków wiosennych przymrozków jest pękanie organów nadziemnych roślin. Przez te zranienia łatwo wnikają sprawcy różnych chorób, które powodują znaczne straty plonów.

Nawóz zawierający nanosrebro ma właściwości biobójcze. Jego obecność stwarza niekorzystne warunki do rozwoju sprawców chorób grzybowych i bakteryjnych. Ponadto wzmacnia działanie innych agrochemikaliów, takich jak np. fungicydy. Zwiększa także wytrzymałość roślin na niską temperaturę i suszę oraz stresy spowodowane stosowaniem niektórych agrochemikaliów.

Dość niskie dawki

Nawóz SILVERPLANT ma także inne zastosowania, m.in. w uprawach warzyw i w sadach. Jego dawki są dość niskie. W przypadku zbóż dawka do jednorazowej aplikacji wynosi 0,15-0,20 l/ha. Szczegóły dotyczące stosowania i użycia wspomnianego preparatu można zdobyć bezpośrednio u producenta np. poprzez jego stronę internetową unifarma.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.