Kukurydza na Podlasiu wyrosła na 4,5 m

Odmiany kiszonkowe kukurydzy powinny się cechować m.in. wysokim plonem zielonej masy. Warunek ten może łatwo spełnić łan, który swoim wzrostem przewyższa silosokombajn.
Mariusz Janczewski na swoim polu kukurydzy znalazł rośliny wyrośnięte aż na 4,5 m.  Zdjęcie: IGP

Na polu Mariusza Janczewskiego gospodarującego we wsi Dąbrowa-Łazy na Podlasiu, kukurydza w tym roku wyrosła niczym las. Rolnik wziął udział w tegorocznej edycji konkursu "Zmierz się z IGP" i zasiał odmianę kiszonkową Codizouk (FAO 270). Niedawno dokonano oficjalnych pomiarów i okazało się, że w łanie są rośliny, które osiągnęły wysokość 4,49 m, co pozwoliło wygrać konkurs. Wynik nie wydaje się być dziełem przypadku, bo ubiegłoroczną edycję tego konkursu wygrał też rolnik z Podlasia. Wtedy kukurydza na polu Pawła Szablanowskiego ze wsi Wiśniówek Kolonia (powiat wysokomazowiecki) była o 1 cm wyższa.

Oprócz gratulacji organizatorów zwycięzca otrzyma także dodatkowy dowód uznania. Główną nagrodą materialną w konkursie jest bon o wartości 3000 zł, który rolnik może zrealizować dokonując zakupu produktów firmy Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt. Panu Mariuszowi serdecznie gratulujemy imponującego rezultatu i wygranej.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.