Kukurydza na Lubelszczyźnie wyrosła na 4,43 m

Na plantacji kukurydzy kiszonkowej rośliny powinny być wysokie, bogato ulistnione i o przedłużonej zieloności. Wiadomo już, gdzie można znaleźć najwyższe okazy.
Grzegorza Szurka na swoim polu kukurydzy znalazł rośliny wyrośnięte aż na 4,43 m.  Zdjęcie: IGP

Na polu Grzegorza Szurka z miejscowości Kocia Góra, k. Łęcznej (Lubelszczyzna), kukurydza w tym roku wyjątkowo wyrosła. Rolnik zasiał odmianę kiszonkową Codizouk (FAO 270), z oferty premium i wziął udział w tegorocznej edycji konkursu "Zmierz się z IGP". Niedawno dokonano oficjalnych pomiarów i okazało się, że w łanie są rośliny, które osiągnęły wysokość 4,43 m. To pozwoliło rolnikowi wygrać tegoroczną edycję konkursu.

Najwyższe okazy na wschodnich rubieżach

W poprzednich dwóch edycjach zwyciężyli rolnicy z Podlasia, a dokładnie z powiatu wysokomazowieckiego. Przed rokiem wygrał Mariusz Janczewski gospodarujący we wsi Dąbrowa-Łazy z wynikiem 4,49 m, a rok wcześniej nagrody zgarnął Paweł Szablanowski ze wsi Wiśniówek Kolonia z rekordowym wynikiem 4,50 m.

Tegoroczny zwycięzca, oprócz gratulacji organizatorów, otrzyma także dodatkowy dowód uznania. Główną nagrodą materialną w konkursie jest bon o wartości 4000 zł, który rolnik może zrealizować dokonując zakupu produktów firmy Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt. Panu Grzegorzowi gratulujemy imponującego rezultatu i wygranej.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.