Fungicyd Revyflex – opinie rolników o preparacie

Pytamy rolników o działanie środka Revyflex. Opinie doświadczonych plantatorów są w końcu cenną wskazówką do ochrony jakości plonów przed chorobami grzybowymi.

Wielkimi krokami nadchodzi czas ochrony fungicydowej zbóż przed patogenami. Ciepła, długa jesień, wysoka wilgotność otworzyły wrota dla działania agrofagów. Takie warunki atmosferyczne sprzyjają bowiem rozwojowi w zbożach chorób grzybowych. Są to m.in. mączniak prawdziwy zbóż i traw, łamliwość źdźbła zbóż i traw czy też rdza brunatna. Te oraz wiele innych chorób grzybowych stanowią duże zagrożenie dla jakości i ilości plonu. Ze względu na dogodne warunki do porażenia upraw patogenami warto kierować się doświadczeniem innych praktyków, aby sięgnąć po dobry, sprawdzony preparat.

Preparat Revyflex – opinie plantatorów z różnych części Polski

W gospodarstwie rolnym w Baszewicach, w województwie zachodniopomorskim, Revyflex zastosowano w uprawie pszenicy ozimej Kilimanjaro. Ostatni zabieg został wykonany na początku kwietnia. Piotr Radziun, prezes Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego w Baszewicach, bardzo dobrze ocenia efekt zabiegu T1 na polu chronionym przez fungicyd Revyflex. – Pomimo dużych różnic temperatur dniem a nocą, mieliśmy tutaj bardzo zimne noce w ostatnim czasie, preparat w 100% zdał egzamin. RevyFlex spełnił moje oczekiwania na tej plantacji – mówi rolnik.

Fungicyd na pszenicę Opal

W gospodarstwie rolnym w Jaraczewie w Wielkopolsce wspomniany środek zastosowano na plantacji pszenicy ozimej, odmiany Opal, o powierzchni 112 hektarów. – Pierwszy zabieg fungicydowy i antywylegiwacz, czyli RevyFlex i Medax Max, były użyte 8 kwietnia. Do dzisiaj plantacja jest jeszcze czysta. Nie widać objawów. Jest już ponad 6 tygodni i jest czysto – mówi Tadeusz Leśniewski z gospodarstwa w Jaraczewie. Tak spisał się Revyflex. Opinie innych rolników są zbieżne.

Fungicyd użyty nie pierwszy i nie ostatni raz

W Gospodarstwie Rolno-Nasiennym Skolarus w Małopolsce RevyFlex stosowany jest już kolejny rok. Jak mówi Józef Mika, kierownik gospodarstwa, decyzja o ponownym wykorzystaniu tego środka wynika z tego, że najlepiej i najskuteczniej ochronił on plantację przed patogenami. Preparat umożliwił bardziej elastycznie podejść do drugiego zabiegu. Ma bardzo długi okres ochrony, zwłaszcza przed septoriozą.

Elastyczność stosowania preparatu Revyflex

W innym gospodarstwie, na 20-hektarowej plantacji pszenicy ozimej Lawina, wybór fungicydu był zdeterminowany warunkami atmosferycznymi i glebowymi. Pszenica Lawina jako pierwsza osiągnęła fazę BBCH 31. Było to pomiędzy wiosennymi przymrozkami, gdzie również temperatura w dzień nie była zbyt wysoka. Do ochrony zbóż również wykorzystano środek Revyflex. Opinie pana Marcina Małeckiego, kierownika ds. produkcji roślinnej i nasiennej, wskazują na trafność wyboru wykorzystania tego środka.

Zdecydowałem się na zabieg produktem RevyFlex i uważam, że bardzo dobrze spełnił swoje zadanie, zabezpieczając plantację na bardzo długi czas – mówi rolnik.

Działanie RevyFlex już od 5°C, długość działania, jak i elastyczność stosowania to ważne cechy tego produktu. Wybór technologii RevyFlex uspokaja mnie – stwierdza Wojciech Żłobicki z Przedsiębiorstwa Wytwórczo-Handlowego Rapex w Grabinie.

Fungicyd  Revyflex – opinie rolników podpowiadają jedno

Podobne zdanie przedstawia Wiesław Antoniewski z gospodarstwa w Lubanowie. Jak mówi, środek dał dużą możliwość i elastyczność stosowania. – Długi okres działania spowodował, że miałem czas na wykonywanie innych zabiegów, nie martwiąc się o stan fitosanitarny pszenicy – podsumowuje rolnik z Lubanowa, gdzie na plantacji pszenicy Julius także użyto Revyflex. Opinie rolników wskazują, że preparat ochronił plantacje przed chorobami, a rośliny były pełne wigoru. Z kolei żniwa zaowocowały satysfakcjonującym plonem.

Jak już podkreśliliśmy, doświadczenie innych praktyków może pomóc w skutecznej ochronie plantacji i zakończeniu sezonu udanymi żniwami. Poznaj wszystkie opinie rolników o preparacie Revyflex – kliknij i zobacz film.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Zasady przedruków w regulaminie.